Aktuality

Daruj hračku 2022

19.9.2022

Jako každý rok mají naši obyvatelé možnost si přát vánoční přání. V projektu Daruj hračku, který pořádá společnost Tango si mohou splnit svá tajná přání. 

Celý článek...


Canisterapie 15.9.22

16.9.2022

Ve čtvrtek domov navštívily psí terapeutky Ixinka a Baruška z Animal Therapy. Společně se svými majitelkami pro klienty připravily podzimní aktivity, které ladily s počasím, které bylo za okny. Čtvrteční počasí nepřálo pobytu venku, ale i tak jsme si návštěvu užili. Děkujeme za psí společnost a bude se těšit na další setkání.

 

Celý článek...


Oslava 55. narozenin

15.9.2022

Včera dopoledne se uskutečnila narozeninová oslava pro pana Miroslava. Na akci zahrál kolega p. Kašparovský. Klienti si pochutnali na dortu, který připravili v pekárně Nopek. Uznejte sami povedl se opět na jedničku. Narozeninová party se vyvedla na výbornou a budeme se těšit na další. Kulaté a půlkulaté narozeniny budeme opět slavit v příštím roce.

 

Celý článek...


Tajná akce na rozloučenou

15.9.2022

V úterý se slavnostně rozloučili obyvatelé domova se sociální pracovnicí Vlastičkou Otmarovou, která v nadcházejícím měsíci odchází do důchodu. Klienti v době dovolené a nepřítomnosti p. Otmarové vymysleli společný dárek, jiní si ho připravili sami nebo s pomocí sociálních pracovníků. Pro klienty na dopolední akci zahrál kapelník revival kapely Olympic, pan Martin Gregor z Hradce Králové.

Celý článek...


Nabitý týden v Domově bez bariér

15.9.2022

Tento týden, ač příliš nepřálo hezké počasí u nás v domově se děje spousta akcí. Klienti, kteří se chystají k volbám do místního zastupitelstva a senátu měli možnost se seznámit s volebním programem a kandidáty. Kdo má v plánu vyrazit individuálně do města, již vyrazil nebo ho cesta v následujících dnech čeká. Úterý bylo ve znamení tajné akce na rozloučenou. Ve středu byla na plánu dne oslava narozenin. Čtvrtek jednou za 14 dní je pravidelná návštěva psích terapeutů z Animal Therapy. V pátek domov navštíví paní kadeřnice, aby nám upravila kadeře na blížící se zájezdy do Hradce Králové.

 

Celý článek...


Návštěva terapeutických papoušků

9.9.2022

Dnes dopoledne náš domov navštívila vzácná návštěva. Obyvatelé domova si přáli návštěvu terapeutických papoušků. Přání se splnilo přes projekt Ježíškova vnoučata. Přání se ujala slečna Padalíková s partnerem. Pro klienty si připravili poutavou přednášku, kdy nás všechny nechali nahlédnou pod pokličku chovu papoušků. Obyvatelé si dnešní dopoledne užili a pochvalovali.

 

Celý článek...


51. narozeniny

8.9.2022

Paní Daniela dne 1.9.2022 oslavila své 51. narozeniny. Každý rok si přeje dort s růžičkami, o který se rozdělí s ostatními obyvateli. Dort byl vynikající a děkujeme za něj pekárně Nopek.

 

Celý článek...


Hmyzí hotel

8.9.2022

Pracovnice ergoterapie a aktivizace společně s klienty vytvořili místo pro nejmenší obyvatelé parku u Domova bez bariér. Společnými silami vytvořili členitý hotel pro hmyz. Naleznete ho u „základního kamene“ a je možnost sledovat jeho obyvatelé z blízkých laviček. Neváhejte a přijďte se podívat.

 

Celý článek...


Canisterapie 25.8.22

6.9.2022
Canisterapie 14.7.22
Dnes nás dopoledne navštívili noví psí terapeuti z Animal Therapy. Připravili si aktivity na procvičení jemné motoriky. Obyvatelé si návštěvu užili a budeme se těšit na další návštěvy.

Celý článek...


Představení Kdekrademor

31.8.2022

Přání od Ježíškových vnoučat se u nás plní během celého roku roku. Dne 12.8.22 se plnilo přání pro pana Josefa. Pro obyvatelé domků si Divadelní spolek NOTDIS divadelní hru Kdekrademor.

 

Celý článek...


55. narozeniny

22.7.2022

Včera své půlkulaté narozeniny oslavil pan Roman. Přál si narozeninový dort a aby mu na oslavě zahrála kapela. Jeho přání byla splněna :) Překrásný dort pro nás připravili v pekárně Nopek.

 

Celý článek...


Úterý na Domově bez bariér

22.7.2022

V úterý měli obyvatelé nabitý program. V parku se linuly písně známých českých a zahraničních interpretů. Čas si na nás odpoledne udělal kolega Gabriel Olah s neteří. Ač bylo velké horko, klienti hudební odpoledne náramně užili.

 

Celý článek...


Aktuální doporučení pro domovy seniorů a zdravotnických zařízení v Královehradeckém kraji

19.7.2022

Žádáme návštěvy, aby při vstupu do domova a po celou dobu návštěvy používali respirátory nebo nanoroušky. Děkujeme.

Celý článek...


Putovní kamínky

19.7.2022

Pan Tomáš ve volném čase rád maluje a tvoří. S oblibou maluje zátiší, krásné dámy, ale i putovní kamínky. Putovní kamínky budou ode dneška k nalezení na kamenném obložení plotu domova. Pokud naleznete kamínky s PSČ 50801 DBB

Celý článek...


Nákupy 18.7.22

19.7.2022

Včera jako každých 14 dní se konaly hromadné nákupy pro obyvatelé domova. Nákupy čítají obvykle přibližně okolo 500 položek. Zajištění nákupů je náročná operace, která vyžaduje návštěvu přibližně 10 obchodů. Včera hladký průběh nakupování narušilo vozidlo, které parkovalo mimo parkovací místo a nerespektovalo 2 metrový odestup od dveří služebního vozidla pro přepravu vozíčkářů. Parkující vozidlo nenechalo prostor ani pro otevření dveří pro nakládku nakoupeného zboží.

 

Celý článek...


Canisterapie 14.7.22

14.7.2022

Dnes nás dopoledne navštívili psí terapeuti Beky a Paci z Animal Therapy. Připravili si nové techniky terapie na procvičení jemné motoriky. Obyvatelé si návštěvu užili a budeme se těšit na další setkání.

Celý článek...


Návštěva ZOO Dvůr Králové nad Labem

13.7.2022

Dne 12.7.22 se poslední část obyvatel hlavní budovy a rodinných domků vypravila do zoologické zahrady. Počasí výpravě přálo a musíme uznat ze všech třech zájezdů bylo nejlepší. Řada klientů navštívila nově otevřený pavilon tučňáků. Fanoušci seriálu ZOO měli možnost na vlastní oči vidět natáčení a své oblíbené postavy.

 

Celý článek...


Zakončení školního roku Střední školy Euroinstitut - vzdělávání proti handicapu

12.7.2022

30.6.2022 proběhlo v našem domově ukončení školního roku 2021-2022 Střední školy Euroinstitut. Studium našim žákům stále komplikuje koronavirová situace. Jejich studijní obor Praktická škola dvouletá bylo nutné z důvodu kovidu dvarkát přerušit. Již v loňském roce jsme museli využít možnost opakování ročníku, protože domov musel být uzavřen. 

Celý článek...


Canisterapie 28.6.22

1.7.2022

V úterý odpoledne si na naše uživatele udělaly čas Molly a Jana z Animal Therapy. Obyvatelé se návštěvu psí terapeutky moc užili. Budeme se těšit na další setkání

Celý článek...


Druhá návštěva ZOO Dvůr Králové nad Labem

1.7.2022

Dne 28.6.22 se vydala do zoologické zahrady druhá skupina obyvatel domova na výlet. Počasí výpravě přálo. Obyvatelé mohli projít celý areál a posedět v blízkosti afrických zvířat. Klienti si pochvalovali zrekonstruované prostranství zahrady a občerstvení.

 

Celý článek...


Přáníčka

23.6.2022

V úterý 21.6. náš domov navštívila paní Adéla Zeunerová s kamarádkou, které si pro naše klienty a pracovníky připravily přáníčka. S kamarády připravily přání pro povzbuzení klientů, ale i pro zaměstnance poděkování za náročnou práci.

Děkujeme za krásná přáníčka

 

Celý článek...


Beseda s hasiči

23.6.2022

V úterý 21.6. proběhlo v Domově bez bariér plánované cvičení Hasičského záchranného sboru Královehradeckého kraje. Obyvatelé a zaměstnanci měli možnost na vlastní oči vidět práci profesionálních a dobrovolných hasičů. Poprvé zde zasahovala plošina, která cvičně evakuovala osobu z druhého poschodí domova. Pro klienty byla připravená beseda, která se věnovala prevenci vzniku požáru.

Děkujeme za možnost nahlédnutí do náročné hasičské profese

 

Celý článek...


Canisterapie 9.6.22

9.6.2022
 
Dnes dopoledne nás nečekaně navštívili psí terapeuti ze spolku Animal Therapy . Připravili si pro nás program, kde jsme procvičili jemnou motoriku, ale i vyzkoušeli si péči o čtyřnohého mazlíčka a popis psa očima myslivce.
Děkujeme za návštěvu a budeme se těšit na další shledání.

 

Celý článek...


První návštěva ZOO Dvůr Králové nad Labem

8.6.2022

Dne 7.6.22 se vydala první třetina zájemců na zájezd do ZOO Dvůr Králové nad Labem. Počasí naší velké výpravě příliš nepřálo, ale nás to neodradilo. S přibývajícím deštěm jsme využili k návštěvě hlavně uzavřené pavilony, kde jsme sledovali zvířata. Největší radost nám udělala mláďata hrochů, aktivní gepardi a celková rekonstrukce zoologické zahrady. Klienti si pochvalovali bezbariérovost prostor, pavilonů a vstřícnost jak zaměstnanců zoologické zahrady, tak návštěvníků.

Na konci měsíce bude další výprava pro další zájemce, kteří se již nyní těší.

 

Celý článek...


Návštěva školního statku

1.6.2022

Minulý týden ve čtvrtek se někteří klienti hlavní budovy a rodinných domků navštívili školní statek při Zemědělské akademii. Klienti měli možnost nahlédnout na zemědělskou techniku, do zázemí školního statku a hospodářská zvířata. Klienti si chovatelský den užili. Děkujeme za příjemný doprovod po školním statku a empatický přístup ze strany studentů.

 

Celý článek...


Canisterapie

25.5.2022

Včera náš domov navštívili psí terapeuti začátečníci, kteří se nyní dochází do kurzu Canisterapie. Klienti si návštěvu pěti psích terapeutů užili a my jim budeme držet palce, aby se jim podařili závěrečné zkoušky.

Celý článek...


Pouťové koláče

20.5.2022

Od začátku týdne se na Gothardě staví pouťové atrakce. Paní kuchařky si pro nás k dnešní svíčkové na smetaně připravily pouťové koláče. Sami můžete uznat, že se jim povedly na jedničku.

 

Celý článek...


Druhá návštěva Muškátka

20.5.2022

Na přání obyvatelky Sabiny, jsme do databáze Ježíškova vnoučata vložili přání Felinoterapie. Paní Sabina se o své přání chtěla rozdělit i s ostatními obyvateli. Přání se ujala paní Eva Krejcarová, která zařídila již druhou návštěvu paní terapeutky a kocourkem Muškátka.

 

Celý článek...


Canisterapie 12.5.22

12.5.2022

Dnes dopoledne nás navštívili psí terapeuti ze spolku Animal therapy. Připravili si pro nás program, kde jsme procvičili jemnou motoriku, ale i vyzkoušeli si péči o čtyřnohého mazlíčka.

Děkujeme za návštěvu a budeme se tešit na další shledání.

Celý článek...


Aktuální informace k návštěvám

5.5.2022

S účinností od 5.5.2022 se ruší povinnost nosit respirátor po dobu návštěvy.

Na návštěvu můžete přijít v jakýkoliv den v čase od 10:00 do 18:00 hod. máte již možnost návštěvu uskutečnit i na pokoji.

Prosíme vás, abyste svůj příchod a odchod sdělili ošetřujícímu personálu na oddělení, rovněž tak informujte personál i pokud v rámci návštěvy půjdete společně na vycházku.

 			

Celý článek...


Felinoterapie

2.5.2022
Na přání klientky Sabiny, jsme do databáze Ježíškových vnoučat vložili přání Felinoterapie. Paní Sabina se o své přání chtěla rozdělit i s ostatními klienty. Přání se ujala paní Eva Krejcarová, která zařídila návštěvu paní terapeutky a kocourka Muškátka. 

 

Celý článek...


Čarodějnické posezení v parku.

29.4.2022
V jídelním lístku se objevil jasný vzkaz od kuchyně - ke svačině opečené párky. Tím pádem vznikl impuls k odpolední akci. Předpověď počasí přála, abychom se mohli sejít v parku u hezkých písniček. 

 

Celý článek...


Falcony terapie

27.4.2022
Dnes dopoledne jsme měli možnost na vlastní kůži vyzkoušet další druh zooterapie. Navštívili nás dravci z Dotkni se křídel. Vykouzlili nám úsměv na tváři, osahali jsme si jejich peří a poslechli jsme zajímavosti od zapálených terapeutů. 

 

Celý článek...


Canisterapie 26.4.22

27.4.2022
Včera náš domov navštívili psí terapeuti Molly a Bizzy z Animal Therapy. Přálo nám hezké počasí a jejich májovou návštěvu jsme si moc užili. 
Budeme se těšit na další setkání

 

Celý článek...


Aktuální informace k návštěvám od 22.4.22

21.4.2022

Aktuální informace k návštěvám

S účinností od 22.4.2022 se ruší nastavená pravidla pro návštěvy v Domově bez bariér.

Na návštěvu můžete přijít v jakýkoliv den v čase od 10:00 do 18:00 hod. máte již možnost návštěvu uskutečnit i na pokoji.

Prosíme vás, abyste svůj příchod a odchod sdělili ošetřujícímu personálu na oddělení, rovněž tak informujte personál i pokud v rámci návštěvy půjdete společně na vycházku. Jediné omezení, které zůstává v platnosti je povinnost mít řádně nasazený respirátor FFP2 nebo KN95 po celou dobu návštěvy.

Pokud na sobě pociťujete jakékoliv příznaky respiračního onemocnění, žádáme vás o odložení návštěvy do doby, kdy budete v pořádku.

Děkujeme za respektování a dodržování těchto opatření.

Celý článek...


První letošní canisterapie

19.4.2022
Ve čtvrtek nás po dlouhé pauze navštívili psí terapeuti z Animal Therapy. Obyvatelé domova se sešli v parku domova, přálo hezké počasí. Setkání si náramně užili a budeme se těšit na další setkání. 

 

Celý článek...


Velikonoční překvapení

19.4.2022

V minulém týdnu si pro klienty a zaměstnance v kuchyni připravili překvapení. Uznejte sami beránci a kuřátka se jim povedli.

Celý článek...


Jarní prezentace výrobků klientů

12.4.2022

Jako každý rok nám naše ergoterapeutka s klienty, kteří navštěvují keramickou dílnu, připravili výstavu výrobků, které společnými silami vytvořili. Zaměstnanci a klienti domova mohli načerpat velikonoční atmosféru a naladit se na příchozí svátky jara.

Celý článek...


Jarní přání

29.3.2022

Panu Karlovi se v měsíci březnu rozbila televize. Televize je jeho prostředník v kontaktu se společenským prostředím. Denně poslouchá oblíbené písničky a pořady.

 

Celý článek...


Život v domově po uvolnění opatření

28.3.2022

V pátek 23. března se v domově konala oslava 50. narozenin klienta Františka. Klienti se sešli, popovídali si a pochutnali si na dortu.

 

Celý článek...


Jaro v Domově bez bariér

14.3.2022

V Domově bez bariér se již objevila nová výzdoba, která přivolává blížící se jaro. Výzdoba dělá radost klientům a zaměstnancům domova.

 

Celý článek...


Zákaz návštěv

19.1.2022

Od 19.1.2022 platí zákaz návštěv z důvodu aktuální pandemické situace.

 

Celý článek...


Prezentace výrobků klientů

14.1.2022

Jako každý rok nám naše ergoterapeutka s klienty, kteří navštěvují keramickou dílnu, připravili výstavu výrobků, které společnými silami vytvořili. Zaměstnanci a klienti domova mohli načerpat vánoční atmosféru a naladit se na Vánoce.

 

Celý článek...


Charitativní projekt Ježíškova vnoučata

14.1.2022

Již třetím rokem jsme součástí projektu Ježíškova vnoučata, který je pod patronátem Českého Rozhlasu. Osamělí klienti domova starší 55 let si mohli přát přání, která jim vykouzlí úsměv na tváři. Splněnými přáními, která klienty čekají, je návštěva terapeutických koček, divadelní představení, návštěva terapeutických papoušků, ale i cestopisné přednášky. Na splnění těchto přání si ale musíme ještě počkat, protože současná pandemická situace setkáním  nepřeje.

 

Celý článek...


Charitativní program Daruj hračku

14.1.2022

V letošním ročníku se do projektu Daruj hračku zapojila většina klientů, kteří toužili po splnění svých přání. Tento projekt je určen dětem, zdravotně postiženým a seniorům v sociálních službách.

V jubilejním 25. ročníku se do projektu zapojilo 73 obyvatel domova. Každý měl dvě přání, kterými si mohl splnit to, co mu udělá radost.

 

Celý článek...