Aktuality

Ukončení školního roku – vzdělávání EUROINSTITUT

30.6.2021

Včera dopoledne se v respiriu konalo předávání vysvědčení studentům Praktické školy dvouleté s paní učitelkou Mgr. Renatou Hořejškovou a zástupce ředitele Euroinstitutu Mgr. Marka Heindingsfelda. Studenti měli pro paní učitelku přichystané květiny. Tento školní rok byl náročný z důvodu koronavirové pandemie, jsme rádi, že nám Euroinstitut umožní celý rok zopakovat znovu.

 

Celý článek...


Hamlet pomáhá

30.6.2021

Už v minulém roce navštěvovali klienti domečků hřebce Hamleta a nyní po dlouhých opatřeních se za ním vrací.

S klienty Hamleta navštěvujeme a klienti se těší z jeho přítomnosti a samozřejmě ho trochu rozmazlují pamlsky. Máme radost, že máme tuto možnost, která je pro klienty velkým zpestřením.

 

Celý článek...


Předprázdninová canisterapie

23.6.2021

Včera náš domov navštívili psí terapeuti. Návštěva byla poslední před prázdninovou pauzou a účast na canisterapii byla obrovská. Klienti si užili přítomnost Bennyho a Molly.

Děkujeme za Vaši spolupráci a těšíme se na společné akce.

 

Celý článek...


Překvapení v parku

22.6.2021

Konec měsíce června je v domově spojen s opékáním v parku. Velké horko, které panovalo, nás odradilo od pečení párků na ohni. Pečení párků měly na starosti paní kuchařky. Po občerstvení přijelo překvapení. Navštívili nás Pavel a Jana z kapely Labyrint, kteří jsou našimi Ježíškovými vnoučaty.

Přivezli nám krásné odpoledne s písničkami a hudebními rébusy, plné dobré nálady, po které se nám již moc stýskalo. Velice jim za jejich čas děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

 

Celý článek...


Sv. Ludmila

22.6.2021

Po rozvolnění epidemiologických pravidel se obyvatelé domova vracejí k oblíbeným výtvarným technikám. V rámci volnočasového kroužku jsme se zapojili do soutěže spojené s významným výročím sv. Ludmily a se společnými silami jsme se snažili ztvárnit sochu sv. Ludmily. Pan Jedlička se zúčastnil jako jednotlivec a vytvořil sošku sv. Ludmily z keramické hlíny. Ostatní připravovali plastickou sv. Ludmilu s použitím různých výtvarných technik. Ženy pak vybraly látky, pánové se věnovali malbě a přípravě vitráže. Společnými silami vytvořili podobiznu sv. Ludmily sestupující z nebe.

 

Celý článek...


MasterChef – pečení

22.6.2021

Dle nápadu jednoho našeho klienta proběhlo pod vedením aktivizační pracovnice během měsíce května v domově pekařské klání mezi dvojicemi, které se snažily upéct co nejlepší moučník. Mezi připravovanými moučníky se objevila metýnka, krtkův dort, ale i netradiční citrusové potěšení. Moučníky pak hodnotila a chutnala porota z řad zaměstnanců. V měsíci červnu se klienti chystají na další pokračování kuchařské soutěže MasterChef na téma o nejlepší jednohubku. Pilně si vybírají recepty, ale i parťáka do dvojice. V červenci a srpnu budou opět mezi sebou soutěžit a ochutnávat.

 

Celý článek...


AKTUÁLNÍ INFORMACE K NÁVŠTĚVÁM V DOMOVĚ

21.6.2021

Informace pro rodinné příslušníky a osoby blízké:

Návštěvu lze uskutečnit pouze za podmínky, že osoba navštěvující uživatele se prokáže:

certifikátem MZČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od první dávky očkování uplynulo nejméně 22 dní,

dokladem o absolvování RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem ne starším 7 dní nebo dokladem o absolvování antigenního testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem od něhož neuplynulo více než 72 hod.,

 

Celý článek...


Canisterapie

17.5.2021

S jarem a krásným počasím se do Domova bez bariér vrátili chlupatí terapeuti z organizace Animal Therapy. Po dlouhých opatřeních, která v domově trvala se klienti nemohli dočkat. Na obou canisterapiích byla hojná účast. Klienti si návštěvu užili a těší se na další.

 

Celý článek...


Pouťové koláče

17.5.2021

V minulém týdnu si pro klienty a zaměstnance v kuchyni připravili překvapení. Ač vládní opatření nepřejí bujarému oslavování a poutím, u nás paní kuchařky nezapomněly připravit k obědu jako moučník pouťové koláče. Koláče domov provoněly a byly výborné.

 

Celý článek...


Rozkvetlé truhlíky v Domově bez bariér

17.5.2021

S přicházejícím oteplením se na oknech domova objevily barevné truhlíky. Okrasné kopřivy a muškáty klienti vypěstovali pod dohledem ergoterapeutky ve skleníku. Minulý týden byly samozavlažovací truhlíky instalovány na okna, aby dělaly radost a potěšení. Zruční a zodpovědní klienti se budou starat o květiny venku.

 

Celý článek...


AKTUÁLNÍ INFORMACE K NÁVŠTĚVÁM V DOMOVĚ

3.5.2021

Informace pro rodinné příslušníky a osoby blízké:

Návštěvu lze uskutečnit pouze za podmínky, že osoba navštěvující uživatele se prokáže:

certifikátem MZČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od druhé dávky očkování uplynulo nejméně 14 dní,

dokladem o absolvování RT-PCR nebo antigenního testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem od něhož neuplynulo více než 48 hod.,

dokladem o prodělaném onemocnění COVID-19 v době 90 dnů přede dnem návštěvy. Pokud navštěvující osoba vykazuje pozitivní příznak odpovídající nemoci COVID-19, nelze

připustit její přítomnost u uživatele.

 

Celý článek...


Vánoce 2020

18.1.2021

Letos byly Vánoce v domově jiné než v ostatních letech. Vlivem pandemie koronaviru a karantény, která nás bohužel neminula, museli být klienti v domově. Všem chyběl kontakt se svými blízkými. Tuto situaci nám velmi pomohly zpříjemnit projekty „Ježíškova vnoučata“ a „Daruj hračku“.

 

Celý článek...