Aktuality

Světový den štěstí

21.3.2023

Dne 20. března se slaví Světový den žab, Světový den vrabců, ale i Světový den štěstí, který jsme si vybrali, že oslavíme. Téma celého dne byl Hippies. Obyvatelé a zaměstnanci se mohli obléknout do duhového oblečení a doplňků, které s tímto hnutím souvisí. Odpoledne měli klienti a pracovníci diskotéku, která byla inspirována 60. léty. Překvapením taneční zábavy byla návštěva děvčat z oboru Sociální činnost. Studentky pod vedením paní Douskové přinesly finanční dar, který vybraly pořádající třídy při Pestrém zábavném večeru.

Děkujeme studentům Gymnázia a střední odborné školy – Sociální činnost za spolupráci.

 

Celý článek...


Jaro v Domově bez bariér

20.3.2023

Pracovnice Ergoterapie společně s klienty vytvořily velikonoční výzdobu, která dělá radost nejen obyvatelům, ale i zaměstnancům.

 

Celý článek...


Canisterapie 2.3.23

9.3.2023

Ve čtvrtek 2. března opět domov navštívila chlupatá návštěva. V rámci pravidelných terapií nás navštívili pejskové z Animal Therapy. Čas, který s nimi obyvatelé tráví má pro ně pozitivní vliv. Děkujeme týmům z Animal Therapy za jejich obětavou práci.

 

Celý článek...


Společná návštěva muzea

7.3.2023

Dnes ač v nevlídném počasí jsme se opět vydali za uměním. Již po třetí jsme navštívili výstavu Cesta je trnitá od dvou uznávaných českých umělkyň. Svá akvarelová díla zde vystavuje Anežka Hošková a sochy Anička Holačová. Prohlídkou nás provedly paní ředitelka Petra Zachovalová a Anna Crhová. Za poutavý a podrobný výklad jim děkujeme a budeme se těšit na další výstavu.

 

 

Celý článek...


Záhadná zásilka

28.2.2023

Dnes obyvatelé domova obdrželi záhadnou zásilku z Taiwanu. Obálka, která byla hezky nadepsána, ale i ozdobena, mile překvapila pana Jaroslava. Po rozbalení na všechny čekalo překvapení v podobě čajů, samolepek a pohledů z Taiwanu. Touto cestou děkujeme slečně/paní Abby za milé překvapení.

 

Celý článek...


Canisterapie 21.2.23

28.2.2023

Minulý týden v úterý domov navštívili domov psí terapeuti z Animal Therapy. Pro obyvatelé byl připravený zajímavý program, kdy byla procvičená jemná i hrubá motorika. Návštěva byla opět perfektní a budeme se těšit na další.

 

Celý článek...


Masopust v domově

22.2.2023

V měsíci únoru si studenti Euroinstitutu tvořili masopustní masky. Dne 21. února se v domově již od rána rojily masky, ať mezi klienty tak i zaměstnanci. Paní kuchařky připravily masopustní menu. Podávala se ovarová polévka a vepřový prejt, jitrnice, brambory a zelí. Ve 13h prošel domovem průvod masek. Kdo se nechtěl nebo nemohl účastnit průvodu, dle libosti si moravské písně zazpíval na pokoji. Děkujeme všem zúčastněným za nádherné masky a hudební doprovod.

 

Celý článek...


Druhá výprava do muzea

22.2.2023

Dne 20. února v pondělí, jsme se vypravili na výstavu. Ač v pondělí jsou muzea zavřená, měli jsme již podruhé možnost navštívit výstavu dvou uznávaných českých umělkyň. Studenti Euroinstitutu a obyvatelé domova měli možnost vidět akvarelové ilustrace, sochy a vitráže. Zúčastněným se tvorba Anežky Hoškové a Anny Holačové moc líbila. Děkujeme paní Petře Zachové za poutavý výklad k instalované výstavě. Budeme se v příštím měsíci těšit na další návštěvu :)

 

Celý článek...


Pondělní odpoledne

15.2.2023

Obyvatelé domova si pro své milé přichystali Valentýnky. Včera tajně svým milým předali přání ke svatému Valentýnu. Posuďte sami, jak se jim povedly.

 

Celý článek...


První návštěva výstavy: Cesta je trnitá

15.2.2023

Dne 7.2.23 se vydali studenti Euroinstitutu na návštěvu muzea v Hořicích. Výstavou vitráží, soch, reliéfů a malby naší skupinu provedla Petra Zachová.

Velice ji za její poutavou přednášku děkujeme. Budeme se těšit na další návštěvu v muzea.

Na závěr jsme se zastavili v na dobrotu v Mňamce.

 

Celý článek...


Páteční ladovské počasí

6.2.2023

V pátek 3.2.23 dopoledne počasí venku nepřálo příliš velkým výpravám. Sněžení se nezalekl pan Miroslav, který společně s aktivizačním pracovníkem vyrazili na vycházku do města. Společně si užili jedinečného počasí.

 

Celý článek...


Druhé kolo prezidentských voleb

6.2.2023

Dne 27.1.23 navštívila domov volební komise. Obyvatelé domova v hojném počtu nevynechali občanskou povinnost a byli volit nového prezidenta.

 

Celý článek...


Beseda o Postcrossingu

6.2.2023

Dne 26.1.23 navštívila skupina obyvatel domova přednáškovou místnost Městské knihovny Hořice. Obyvatelé byli pozvání paní knihovnicí na besedu o Postcrossingu, kde mohli sdílet radost z toho hobby, které spojuje pohlednicemi celý svět.

Obyvatelé domova k dnešnímu dni obdrželi 9 pohlednic, které k nim byly doručené z Indonésie, Německa, Holandska, Spojených Států, Francie nebo Švýcarska.

 

Celý článek...


DOMOV BEZ BARIÉR ruší zákaz návštěv

6.2.2023

DOMOV BEZ BARIÉR,

Domov pro osoby se zdravotním postižením v Hořicích

ruší zákaz návštěv na hlavní budově i rodinných domcích.

Návštěvy v Domově bez bariér jsou povoleny od 6.2.2023.

 

Celý článek...


Canisterapie 24.1.23

25.1.2023

Včera domov navštívili domov psí terapeuti z Animal Therapy. Pro obyvatelé byl připravený zajímavý program, kdy byla procvičená jemná i hrubá motorika. Návštěva byla opět perfektní a budeme se těšit na další.

 

Celý článek...


55. narozeniny

18.1.2023

Dnes oslavila své půlkulaté narozeniny paní Renata. Do dalších let ji přejeme pevné zdraví a úsměv na tváři.

 

Celý článek...


Volby 2023

13.1.2023

Dnes se obyvatelé domova zúčastnily prezidentských voleb. Zájem a účast byla velká.

 

Celý článek...


Výlet za přítelem Pavlem

4.1.2023

Paní Zdena si přála navštívili kamaráda Pavla, který ji navštívil. Přání společně se sociální pracovnicí vložili do projektu Ježíškova vnoučata. Přání se chopili hodní dárci a uskutečnili výpravu za panem Pavlem do Jičína.

 

Celý článek...


Vánoční kvíz

4.1.2023

Dne 22.12.22 se na rodinných domcích uskutečnil vánoční kvíz s veselou tombolou. Obyvatelé si akci užili a procvičili mozkové závity.

 

Celý článek...


Zákaz návštěv od 2.1.2023

2.1.2023

V důsledku rostoucího počtu respiračních onemocnění vyhlásil Domov bez bariér, příspěvková organizace ZÁKAZ NÁVŠTĚV, který platí od 2.1.23 do odvolání.

 

Celý článek...