Aktuality Návštěva Muzea východních Čech v Hradci Králové

Článek zveřejněn 26. 10. 2022

V pondělí dopoledne se klienti vydali na poslední letošní výpravu do Hradce Králové. Ne všichni mají zájem o nakupování. 
V našem domově bydlí řada klientů, kteří se zajímají o historii, dějiny a architekturu. Výběr muzea byla jasná volba. Muzeum východních Čech nás svými výstavami zaujalo, protože jsme zde mohli navštívit výstavu ke kultovnímu seriálu Četnické humoresky. Výstavou nás provedl pan Mgr. Hrubecký, který nám řekl spoustu zajímavostí ze života četníků a jejich služby státu. Druhá velmi obsáhlá a zajímavá výstava byla Cesty města. Obyvatelé domova si pochvalovali množství exponátů a obrazů. Největší radost celé výpravě udělalo prvorepublikové náměstí, kde všichni mohli nahlédnout do obchodů, výloh a užít si na chvíli atmosféru doby našich babiček.
Chtěli bychom poděkovat všem zaměstnancům Muzea východních Čech v Hradci Králové, kteří se nám během naší návštěvy věnovali – musíme podotknout že jich bylo hodně. Pomáhali nám již  vstupu do muzea, protože s každým účastníkem jeli s plošinou, potřebovali jsme asistenci ve výtahu, pomáhali nám s hladkým průběhem návštěvy, zkrátka nám pomohli se vším co jsme potřebovali – udělali nám co nám na očích viděli. S tak příjemným a obětavým jednáním jsme se hodně dlouhou dobu nesetkali.
Dále bychom chtěli poděkovat studentkám z oboru Sociální činnost, které věnovaly svůj volný čas a doprovodily naše tři klienty na tuto akci. Jejich pomoci si velice vážíme a budeme se těšit na další spolupráci.
Poděkovat musíme autobusové společnosti KAD z Vrchlabí a panu řidiči, který s námi tuto muzejní výpravu podnikl. 

Zpět na hlavní stranu