Aktuality Vyhlášení výtvarné soutěže v Jičíně

Článek zveřejněn 19. 9. 2019

Dne 14.9.2019 v ranních hodinách bylo v domově rušno. 16 obyvatel se chystalo a slavnostně oblékalo na festival Jičín město pohádky. Před devátou hodinou u naší brány zaparkoval bezbariérový autobus. Jen jak jsme byli všichni v autobuse, pan Gabriel naladil kytaru a cesta nám rychle ubíhala.

V Jičíně jsme si dali rozchod. Festival nabízel pestrý program z něhož si vybral každý. Někoho zajímala hudba, jiného divadlo a dalšího rytíři.

Ve 14 hodin jsme měli všichni sraz u pódia. Do pohádkového města jsme byli pozvaní na předávání cen za výtvarnou soutěž: „Žili jsme a byli jsme na hradě a v podzámčí“. Obdrželi jsme Zvláštní ocenění za výrazný úspěch ve výtvarné soutěži a obyvatel domova Tomáš Jedlička v kategorii jednotlivců.

Vyfotografovali jsme se s patronem festivalu Jičín město pohádky a českým hercem Jiřím Lábusem.

Ve zbylém čase měl každý účastník čas si zajít na kávu, na pouť, poznat historické centrum a nebo si koupit něco pro radost.

Cesta do pohádkového města nám dala na chvíli zapomenout na běžné starosti a podpořila nás v další motivaci do nových výtvarných soutěží, které nás čekají.

 

Touto cestou bychom chtěli poděkovat společnosti Arriva za zapůjčení bezbariérového autobusu, který na naší výpravu přijel až z Čáslavi. Děkujeme profesionálnímu řidiči, který nás do pohádkového města vezl a měl s námi trpělivost.

 

Zpět na hlavní stranu