Aktuality Zooterapie s liškou a sovami

Článek zveřejněn 21. 12. 2018

Náš domov navštívila neobvyklá návštěva. Dne 12.12.2018 v odpoledních hodinách k nám přijeli dva muži, kteří k nám cestovali až dalekých Krušných hor. Přivezli s sebou své zvířecí společníky, kteří nám vykouzlili úsměv na tváři. První část programu byla věnovaná sovám a sovičkám, které můžeme znát z venkovského prostření, tak i z pohádek. Poslouchali jsme poutavé povídání o sovách, které jsou ohroženým druhem. Dále jsme viděli cvičení sov a dokonce lov myši. Na závěr jsme si mohli některé sovy pohladit a hmatem vyzkoušet, jak jemné peří mají.

Druhý blokem nás provedla liška Mia, která byla zachráněna a vychována v zajetí. Překvapila nás svojí zabarveností a přítulností, když mezi námi běhala na tělocvičně. Pan myslivec nás seznámil s životem lišky, od mláděte po dospělého jedince a příhodami, které se s životem lišky mohou přihodit. Byli jsme moc rádi, že jsme si lištičku mohli pohladit.

Děkujeme panu Wolejníkovi a jeho kolegovi, který si nás prostřednictvím projektu Ježíškova vnoučata, vybrali a přijeli nám udělat radost.

Zpět na hlavní stranu