1. ročník BEZBARIÉR FESTU

Článek zveřejněn 2. 7. 2024

V pátek 28. června se odehrála událost, na kterou se obyvatelé Domova bez bariér (dále jen Domova) velmi těšili. Pracovníci Domova, obyvatelé Domova, ale i místní občané z města se spojili, a uspořádali akci, která měla za cíl bořit bariéry. Nejen bariéry v rámci handicapu, komunity, ale i bariéry hudební. Na jednom pódiu se totiž střídaly kapely rockové s jazzovým orchestrem.

Jako první rockovou hudbou rozproudila krev v žilách kapela Vaťák, která je mezi obyvateli Domova velmi oblíbená. Již v Domově vystupovala a nejedna zeď se honosí jejich podepsanými plakáty.

Druhou kapelou která vystoupila na hlavním pódiu byla STO JAZZ ORCHESTA z Hradce Králové. Repertoár kapely tvoří především populární skladby ve swingových úpravách, ale i jazzové standardy, funky a rockové aranže, latinsko americké skladby a filmová hudba.

Jako třetí kapela vystoupila, (téměř) místní, hard rocková kapela Atlantis, která jako poslední završila program BEZBARIÉR FESTU svým strhujícím závěrem.

Mezi vystoupeními na hlavním pódiu čas zpříjemňovala kapela Vesmix, která měla po celou dobu festivalu rezervované druhé pódium na jižní straně Domova. V tomto prostoru se také odehrálo taneční vystoupení dětí a žen pod vedením Nikči Polákové.

Po celou dobu festivalu se dětem věnoval Spolek Montessori s ZŠ Na Habru, kteří společnými silami vytvářeli bezvadné aktivity, nejen pro děti – rockové medaile uvítali i dospěláci. Stejně tak pro všechny zúčastněné byla připravena možnost pomazlit se s canisterapeutickými psy, za což děkujeme spolku Animal Therapy.

Mezi kapelami návštěvníci proudili i na tržiště výrobků klientů, kde si mohli zakoupit malované obrazy, náramky, vyšívané ubrusy nebo keramiku.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat kapelám: Vaťák, Sto jazz orchestra, Atlantis Hard rock, Vesmix. Dále sponzorům akce: Městu Hořice, Nadaci Via, Stavební firmě Malina, Autoservisu JR Bureš. Velmi milým překvapením se pro nás stala sponzorská podpora místního pivovaru Jungberg. A v neposlední řadě děkujeme panu Šubrtovi za catering a další materiální podporu panu Drobnému z pily Bílsko. Všichni výše jmenovaní budou navždy spojeni s historicky prvním ročníkem BEZBARIÉR FESTU.

Na přípravách akce se podílela spousta pracovníků Domova, někteří klienti a také dobrovolníci z řad místních občanů. Tímto všem z celého našeho srdce děkujeme a těšíme se na příští ročník.

Sociální pracovníci Domova bez bariér Hořice

Zpět na hlavní stranu