Exkurze na Pražském letišti

Článek zveřejněn 8. 9. 2023

Obyvatel domova pan Zdeněk přišel s myšlenkou, že v televizi viděl bezpečnostní kontrolu na letišti. V minulosti díky projektu Ježíškova vnoučata měl možnost letět vyhlídkovým letadlem nad Domovem bez bariér. V rámci tohoto letu, ale nezažil bezpečnostní kontrolu na letišti jako takovém. Jeho přání jsme vyslyšeli a zjišťovali jsme zájem ostatních obyvatel zda by je zajímalo navštívit zákulisí letiště. Výpravy se zúčastnilo 19 obyvatel z hlavní budovy a rodinných domků. Obyvatelé domova byli z exkurze nadšení jednak pro poutavý výklad paní průvodkyně a možnost vidět prostory letiště z míst kam se běžný pasažér nedostane. Někteří tuto exkurzi hodnotí jako nejlepší zážitek v životě. Mrkněte sami jak tato akce probíhala a co vše jsme tento den viděli.

Chtěli bychom poděkovat pracovnici letiště paní Pallové za možnost uskutečnit tak ohromnou exkurzi pro vozíčkáře, paní průvodkyni za dechberoucí výklad a pracovníkovi, který byl přítomný při cestě na letišti.

Velké poděkování patří i autobusové společnosti KAD z Vrchlabí, která vždy vyjde vstříc našim nápadům při pořádání výletů a exkurzí. Nikdy se nezaleknou našich požadavků.

Velké díky patří i zaměstnancům domova za pomoc při organizaci výletu a pomoc na samotném výletu, který díky nim mohl proběhnout bez komplikací a kolegovi panu Gabrielovi za hudební a pěvecké vyplnění dlouhé cesty za tímto leteckým zážitkem.

Zpět na hlavní stranu